Įvairenybės

PARTNERIAI

http://bart-katilai.lt/ Naujos kartos kietojo kuro katilai BART - jaukumas, šiluma bei ekonomija Jūsų namams.

http://www.egphoto.lt Fotografavimo paslaugos

Plačiau >>

 

Idėjų svaigulyje, darbų sūkuryje, šventiniame šurmulyje linkime...

stabtelėti ir pasidžiaugti tuo, kas pasiekta ir sukurta,

ką aplink matote, girdite ir jaučiate.

Lai Naujieji atneša suvokimą,

kad esate ten, kur norite būti,

ir tikėjimą, kad visa, kas trokštama - bus pasiekta.

Jaukių švenčių!

 

Ačiū už mūsų 20 metų!

Ačiū visiems, nuo kurių diskusijų, entuziazmo ir tikėjimo prieš 20 metų buvo sukurtas IRONos vardas ir prasidėjo IRONos istorija. Ačiū visiems, su kuriais buvo atkeliauta iki šiandienos!

Ačiū visiems kolegoms ir klientams, kurie mumis pasitikite savo versle ar patikite mums sukurti dalį Jūsų namų jaukumo ir grožio.

Plačiau >>

 

Su nedrąsiai artėjančiu pavasariu, su atgimimo švente - šv. Velykomis! Spalvingų ir jaukių švenčių. Naujas mintis nešančio, energijos ir vilties teikiančio pavasario.

 

Su pavasariu!

Su pavasariu!

Gražaus, šviesaus, gero pavasario, nešančio naujas mintis, naujus džiaugsmus, brandinančio prasmingas idėjas, suteikiančio jėgų ir ramybės! Nuostabių akimirkų jaukiuose namuose...

Plačiau >>

 

Motokroso čempionatas

Motokroso čempionatas

2012 m. Pabaltijo motokroso čempionatas Kėdainių r., Pėdžių km 2012-02-11.

Renginio globėjas - IRONa, UAB

Plačiau >>

 

Pramonės, prekybos ir amatų rūmų narys

Nuo 2011 m. spalio mėn. Irona - Kauno pramonės, prekybos ir amatų rūmų narys.

http://chamber.lt

Plačiau >>

 

Kada buvo pastatytos pirmosios tvoros? Kokia buvo jų reikšmė?

Angliško žodžio „fence“ (tvora) kilmė yra žodis „defence“, reiškiantis gynybą. Susijusių žodžių reikšmės, taip pat artimos gynybai. Pvz. „fencible“ reikšmė – galintis užtikrinti gynybą.

Kokius laikus siekia tvorų kilmės istorija ir kur ji prasideda? Prie išlikusių Jeruzalės Raudų sienos, prie Didžiosios Kinų sienos, o gal dar seniau?

Tvorų tvėrimo istorija siekia žmonijos vystymosi pradžią, kur tarp visų kitų tvorų funkcijų, viena iš pagrindinių buvo apsauga. Taip pat tvoros turėjo svarbią reikšmę vystant žemdirbystę, ugdant kultūrinį privačios nuosavybės supratimą. Mokslininkai teigia, kad civilizacijos istorija yra tampriai susijusi su tvorų istorija ir tvoros kultūrinė prasmė yra nemenkesnė nei fizinė (laikyti kažką vienoje ar kitoje tvoros pusėje). Civilizacijų istorija kalba apie žemdirbystę, šeimą bei nuosavybę, kieno vystymuisi didelės įtakos turėjo tvoros.

Yra manoma, jog tvora yra privačios nuosavybės idėjos pagrindas. Tiktai keliaujančios bendruomenės, ankstyvosios žemdirbystės laikais, kurios neturėjo ilgalaikės nuosavybės, neturėjo tvorų. Vyravęs sodinti-nuimti derlių-iškeliauti žemdirbystės stilius, labai alino žemę. Pradėjus orientuotis į ilgalaikį žemės dirbimą bei rūpintis žeme, žemės sklypai buvo pradėti tverti tvoromis. Filosofas Žanas Žakas Ruso (Jean-Jacques Rousseau) rašė: “Pirmasis žmogus, kuris aptvėręs gabalėlį žemės pasakė: „Čia mano“ ir rado pakankamai naivių žmonių, kad juo patikėtų, tas žmogus buvo tikrasis pilietinės bendruomenės atradėjas“.

Plačiau >>

 

Ilgiausia pasaulio tvora

Dingo tvora Australijoje yra ilgiausia pasaulio tvora, apie 600 km ilgesnė už Didžiąją Kinų sieną. Dabartinis tvoros ilgis – 5614 km. 1980 m. Dingo tvoros ilgis buvo 8614 km, o jos priežiūra vietinei vyriausybei buvo didžiulis galvos skausmas.

Dingo tvoros pagrindinė paskirtis nevisada buvo saugoti nuo laukinių šunų. Laivuose, kurie pasiekė Australiją 1859 m., buvo kelios dešimtys triušių. Per 30 metų šis skaičius pasiekė šimtus tūkstančių ir tai tapo didžiule problema vietos žemdirbiams. 1884 m., siekiant apsaugoti pasėlius nuo triušių, gimė idėja dalį Australijos apjuosti tvora, kuri buvo statoma iš įvairių medžiagų, atsižvelgiant į klimatą bei galimybę gauti medienos ar ją atsivežti. Tose vietose, kur buvo sunku gauti medienos, statyta metalinė tvora. Tvoros tipas taip pat priklauso nuo faunos, kuri sutinkama atskirose vietovėse. Ten, kur veisiasi daug lapių, tvora betonuojama. Vietovėse, kurias pasirenka kengūros, tvoros aukštis didinamas. Vidutinis Dingo tvoros aukštis – 1.8 m.

Plačiau >>

 

Kokios gali būti laiptų apsauginės funkcijos?

Laiptai yra vienas iš seniausių architektūros istorijos statinių. Yra pakankamai sunku pasakyti, kuriais metais jie buvo sukurti. Manoma, kad savo išvaizdą laiptai įgavo maždaug 6000 m. prieš m.e. Bėgant metams laiptai keitė formą, atspindėdami skirtingus architektūros stilius ir juos kuriančiųjų talentą. Tai, kaip laiptai buvo statomi prieš tūkstančius metų, daro įtakos tam, kaip mes statome juos šiandien.

Įėjus į senovinį pastatą – bet kurį gyvenamąjį namą ar pilį - verta atkrepti dėmesį į laiptus. Pirma, ką galima pastebėti – laiptai visada bus pastatyti prieš laikrodžio rodyklę, jei lipam jais į viršų ir, aišku, pagal laikrodžio rodyklę, jei lipam žemyn. Toks laiptų statymo būdas yra ankstyvųjų viduramžių palikimas, kada buvo statoma daug pilių, apsauginių bokštų, bei kitų aukštų pastatų. Tai taip pat buvo labai pavojingi laikai gyventi, vyko daug kovų. Dauguma žmonių (apie 90 proc.) tuo metu buvo dešiniarankiai. Pastatų savininkai, siekdami savo nuosavybę apginti nuo įsibrovėlių, statydavo laiptus prieš laikrodžio rodyklę, kas būdavo didelis jų privalumas. Kylant į viršų ir kovojant kardu, įsibrovėliui būdavo sunku kovoti, nes kardas dažnai atsitrenkdavo į sieną. Gynėjas neturėjo šio nepatogumo, todėl užimti pastatus tapdavo sudėtingiau.

Šiuo metu jau nebekovojam kardais, tačiau dažnai laiptus statome pagal seną išlikusį įprotį.

Kadangi viduramžiai buvo labai pavojingas laikotarpis, pilyse ir namuose laiptams buvo taikomas dar vienas paslėptas elementas, padedantis namų gynybai: nelygios laiptų pakopos. Namų gyventojai lengvai priprasdavo prie aukštesnių ir žemesnių laiptų pakopų, o įsiveržėliams tai sukeldavo pakankamai rimtų problemų. Kilęs sąmyšis ant laiptų namuose taip pat veikdavo kaip tam tikra perspėjimo sistema. Šiandieną mes turime kitas namų apsaugos priemones, dėl to namuose nebūna nelygių pakopų. Na, nebent laiptus darytumėtės patys nebūdami gerais laiptų statymo specialistais.

Plačiau >>

 

Patarlės ir posakiai apie tvoras ir vartus

Anoje tvoros pusėje žolė žalesnė.

Aukštoms kojoms visos tvoros žemos.

Savam krašte ir tvoros žydi.

Ir gaidys per tvorą perlėkęs, grūdą pasiima.

Aš tave mylėsiu: kai vilkas neš, per tvorą pakylėsiu.

Gyvenimas be žmonos – lyg daržas be tvoros.

Geri darbai - nematomi Dangaus vartų vyriai.

Platūs vartai į pražūtį veda, siauri varteliai - į gyvenimą.

Melagiui platūs vartai įeiti, siauri-išeiti.

Griūnančią sieną kiekvienas dar pastumia (Kinija)

Praėjęs laikas neturi tvoros. Išlieka prisiminimai. (John Locke)

Plačiau >>